کرسی امام علی(علیه السلام) در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا با حضور اندیشمندان و اساتید دانشگاهی افتتاح شد.

کرسی امام علی(علیه السلام) در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا با حضور اندیشمندان و اساتید دانشگاهی افتتاح شد.                    
کرسی امام علی(علیه السلام) در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا با حضور اندیشمندان و اساتید دانشگاهی با هدف معرفی شخصیت آن حضرت و ترویج گفتگو بین مذاهب افتتاح شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، کرسی امام علی (علیه السلام) با حضور جمعی از اساتید و و متفکرین در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا افتتاح شد.
این کرسی که برای اولین باراست در حوزه آمریکای شمالی تشکیل می‌شود، با همکاری متفکرین و صاحب نظران علوم دینی و با کمک و حمایت‌های مردمی با پشتوانه مالی یک میلیون و 500 هزار دلار شکل گرفته و رسمیت دارد.
این کرسی قرار است ضمن هرچه بیشتر آشنا کردن شخصیت امام علی (علیه السلام) به جامعه علمی آمریکا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفتگو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد.
پرفسور سید عمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یکی از 500 شخصیت با نفوذ جهان اسلام به عنوان رییس هیات مرکزی این کرسی انتخاب شد.
دکتر محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد که در شکل گیری کرسی امام علی (علیه السلام) تلاش فراوانی داشته است خاطرنشان کرد که این کرسی بمنظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشکیل شده است.
وی تصریح کرد، دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان بشمار می‌رود.
در این مراسم، حجت الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت موسسه اسلامی امام علی (علیه السلام) شهر نیویورک و حجت الاسلام دکتر غلامرضا رئیسیان رییس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه اندازی کرسی‌های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط‌های علمی و دانشگاهی اعلام کردند.
منبع:شیعه نیوز
«روابط عمومی هیئت عترت طه(ص)»
«آذربایجانی‌های مقیم تهران»

نظرات

ارسال نظر

پست الکترونیک شما در بخش نظرات عمومی منتشر نخواهد شد.