پشیمانی قرضاوی از تلاش هایش در خصوص تقریب و انتقاد از مراجع تقلید شیعه

پشیمانی قرضاوی از تلاش هایش در خصوص تقریب و انتقاد از مراجع تقلید شیعه                    
یوسف قرضاوی مفتی مصری‌تبار قطر و پدر معنوی اخوان المسلمین، بار دیگر از تلاش‌های خود برای تقریب بین مذاهب اسلامی ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش «شیعه نیوز»، قرضاوی با انتقاد از مراجع شیعه، مدعی شد که ایده تقریب بین مذاهب اسلامی به نفع شیعیان تمام شده است و اهل سنت هیچ سودی از آن نبرده اند.
قرضاوی در این ویدیو از تلاش خود در سالهای گذشته برای تقریب مذاهب شیعه و سنی ابراز پیشمانی کرد و گفت: "بعد از این عمر طولانی، سودی در تقریب مذاهب شیعه و سنی – به جز اینکه به زیان اهل سنت و به نفع شیعیان تمام شد- نیافتم. اهل سنت سودی نمی‌برند اما آنها از ما سود می‌برند.
قرضاوی که به نظر می‌رسید، در سمینار مرکز موسوم به "اتحادیه جهانی علمای مسلمان” به ریاست خودش سخن می‌گفت، در اشاره به شماری از صحابه و همسران پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) مدعی شد "شیعیان همه صحابه را تکفیر می‌کنند.آنها ابوبکر، عمر بن خطاب، عثمان بن عفان، طلحه، زبیر، عایشه و حفصه را تکفیر می‌کنند.
قرضاوی تا قبل از آغاز بحران و جنگ سوریه مدعی بود که از حامیان تقریب بین مذاهب اسلامی است، اما بلافاصله با آغاز این جنگ در اقدامی مشکوک نظر خود را تغییر داد. وی پدر معنوی برخی گروه‌ها و جریانهای افراطی است و از گروه‌های مسلح در سوریه و عراق حمایت می‌کنند.
منبع:شیعه نیوز
«روابط عمومی هیئت مکتب عترت طه(ص)»
«آذربایجانی‌های مقیم تهران»

نظرات

ارسال نظر

پست الکترونیک شما در بخش نظرات عمومی منتشر نخواهد شد.