توصیه ای از آیت الله حکیم به شیعیان جهان

توصیه ای از آیت الله حکیم به شیعیان جهان                    
به گزارش «شیعه نیوز»، گروهی از شیعیان ساکن کشورهای آمریکا، تایلند و ترکیه در دیدارهای جداگانه با آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع دیدار کردند.

به گزارش «شیعه نیوز»، گروهی از شیعیان ساکن کشورهای آمریکا، تایلند و ترکیه در دیدارهای جداگانه با آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع دیدار کردند.
آیت الله حکیم در دیدار با شیعیان ساکن کشور آمریکا از آنها خواستند به فرهنگ اصیل اسلامی و نشر آن در جوامع خود اهتمام داشته باشند به ویژه با توجه به اینکه این روزها تشیع جایگاه ممتازی در جهان پیدا کرده است.
ایشان افزودند: جهان در خلال اتفاقات گذشته با اسلام منحرف آشنا شده، اما با اسلام ناب محمدی برگرفته از قرآن و سنت رسول خدا(صلی الله علیه وآله) و امیرالمؤمنین(علیه السلام) آشنا نشده و همین اسلام است که می‌تواند انحرافات موجود را برطرف سازد.
این مرجع تقلید از شیعیان آمریکا خواست این سخنان را به گوش غایبان برسانند و از خداوند متعال خواست به همه آنها توفیق دهد و دعاهای آنها را اجابت کند و از برکات زیارت عتبات مقدس عراق بهره مند سازد.
شیعیان جهان شعائر مذهبی را در کشورهای خود انجام دهند...
آیت الله حکیم همچنین در دیدار شیعیان تایلند از شیعیان اهل بیت(علیهم السلام) در سرتاسر جهان خواستند اگر نمی‌توانند برای انجام شعائر مذهبی در اماکن مقدس وابسته به اهل بیت حاضر شوند، این شعائر را در کشورهای خود انجام دهند که این کار موجب تقویت اعتقادات و انسجام شیعیان و افزایش ارتباط آنها با فقه و احکام دین می‌شود.
ایشان همچنین از شیعیان خواستند احکام شرعی را از طریق مبلغان و روحانیان آگاه فرا بگیرند و فرزندان خود را به یادگیری علوم دینی تشویق کنند تا خودشان مبلغانی داشته باشند که احکام و اعتقادات را میان مؤمنان ترویج و تبلیغ کنند.
تشرف به زیارت مراقد اهل بیت(علیهم السلام) موجب انسجام شیعیان است...
آیت الله حکیم همچنین در دیدار با شیعیان ترکیه از آنها خواستند زیارت‌های خود به اماکن مقدس و مراقد اهل بیت را افزایش دهند به ویژه در مناسبت‌های دینی بزرگ؛ چراکه این زیارت‌ها باعث می‌شود تمام مؤمنان و شیعیان زیر پرچم اهل بیت علیهم السلام جمع شوند و شیعیان کشورهای مختلف جهان با هم آشنا شوند و روابط میان آنها افزایش یابد.
ایشان از شیعیان تمام جهان خواست از مبلغان دنی بهره ببرند و ارتباط خود را با دین تقویت کنند.
این مرجع تقلید افزود: با دیگران خوشرفتار و امانتدار باشید و از درگیری و جدال پرهیز کنید تا الگوی مردم جامعه باشید.
منبع: حوزه نیوز
«روابط عمومی هیئت مکتب عنرت طه(ص)»
«آذربایجانی‌های مقیم تهران»

نظرات

ارسال نظر

پست الکترونیک شما در بخش نظرات عمومی منتشر نخواهد شد.