حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی جهانیان را تحت تاثیر خود قرار داد

حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی جهانیان را تحت تاثیر خود قرار داد                    
حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خوی با اشاره به حماسه 26 میلیونی پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: مدیریت این مجموعه بزرگ و حتی بی‌سابقه در طول متجاوز از یک هفته در مسیر حدود 200 کیلومتری و آن هم در شرایط حساس و بحرانی کشور عراق، بدون کوچکترین حادثه مانند معجزه بود.

 حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی جهانیان را تحت تاثیر خود قرار داد
حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خوی با اشاره به حماسه 26 میلیونی پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: مدیریت این مجموعه بزرگ و حتی بی‌سابقه در طول متجاوز از یک هفته در مسیر حدود 200 کیلومتری و آن هم در شرایط حساس و بحرانی کشور عراق، بدون کوچکترین حادثه مانند معجزه بود.
امام جمعه خوی با اشاره به پذیرایی همه جانبه مردم و دولت عراق از زائرین کربلا در طول مسیر بین نجف و کربلا و داخل شهر بیان کرد: باید از آنان خالصانه و خاضعانه تقدیر و سپاسگزاری کرد که ناشی از عشق آنان به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بوده و این حماسه پیاده‌روی اربعین، جهانیان را تحت تأثیر خود قرار داد.
وی با اشاره به نامه ولی‌امر مسلمین به جوانان کشورهای غربی و اروپایی افزود: بی‌شک مخاطب این نامه تنها جوانان غربی نیستند و در این رابطه مسلمانان باید بیشتر از غربیان به محتوای نامه توجه داشته باشند، چون بخشی از تاریخ غم‌بار کشورهای اسلامی در اثر حاکمیت استعمار و استبداد در این نامه به تصویر کشیده شده است.
شکوری گفت: ولی امر مسلمین توجه جوانان غربی را به مسئله تروریسم جلب کرده که درد مشترک جوامع بشری است و در عین حال به آنان متذکر شده‌اند که ریشه این آدم کشی‌ها و قتل و غارت‌ها و جریان‌های تکفیری در سیاست‌های استعماری غربیان از طریق غارت ذخایر و منابع سرشار کشورهای اسلامی، حمایت از حاکمان مستبد و ستمگر، راه‌اندازی و حمایت مالی از جریان‌های تکفیری، اشغال نظامی چندین کشـور اسـلامی، حمایت همه جانبه از اسرائیل غاصـب، جوسازی علیه اقلیت‌های مسلمان در کشورهای غربی و زیرسوال بـردن دین اسـلام و توهیـن به مقدسـات کشورهای اسلامی دارد.
امام جمعه خوی با اشاره به روز 16 آذر روز دانشجو تصریح کرد: تمامی مراکز آموزش عالی، مدیران و مربیان و خود دانشجویان در شرایط حاضر رسالت‌های مهمی در زمینه تعلیم و تربیت مثل فراگیری دانش برای فهم و درک حقایق عالم هستی، رسیدن به جایگاه خودباوری و خـوداتکایی، به دست آوردن تخصص همراه با تعهد و تهذیب، از میان برداشتن موانع و مشـکلات تحصـیل، تقویت روحیه ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی و توجه جدی به رسالت‌های انقلابی خویش در جامعه بر عهده دارند.
وی به 18 آذر روز وقف اشاره کرده و گفت: اگر زندگی و سیره پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه (ع) را مورد بررسی قرار دهیم، خواهیم دید که ایشان بخش مهمی از اموال خود را در امورات خیریه وقف کرده‌اند به طوری که نشانه‌هایی از موقوفات امیرمؤمنان(ع) در اطراف مدینه هم‌اکنون نیز قابل مشاهده است.
امام جمعه خوی با تسلیت 28 صفر روز رحلت جانگداز پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: امیرمؤمنان(ع) در یکی از خطبه‌های خود در ارتباط با ویژگی‌ها و خصوصیات برجسته پیامبر(ص) فرمود،رسول‌خدا(ص)بخشنده‌ترین، با جرات‌تـرین راستگوترین و وفادارترین مردم به پیمان خود بود و هر کس بدون سابقه او را می‌دید هیبتش را می‌گرفت و هر که با وی معاشرت کرده و می‌شناخت، دوستدارش می‌شد.
حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی مدیریت اسلامی مسلمانان را به جهان ثابت کرد
حجت‌الاسلام نقی باقری در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌دژ با اشاره به پیاده‌روی 27 میلیون نفر دوستدار حسینی به سمت کربلا اظهار داشت: این در حالی است که یک میلیون و 700 هزار نفر وارد سرزمین عربستان شدند و حکومت بی‌کفایت آل‌سعود قادر به مدیریت و کنترل آنان نشده و فاجعه منا به وجود آمد اما در کربلای معلی مدیریت اسلامی مسلمانان به جهانیان ثابت شد.
امام جمعه شاهین‌دژ گفت: راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی نشانگر این بود که امام حسین(ع) به اندازی دوستدار و عاشق دارد که می‌تواند منطقه را از ناامنی به امنیت بدل کرده و وجود ناپاک داعش را از میان بردارد.
وی با تاکید بر اینکه داعش بزرگ شده آمریکا و تربیت شده و آموزش دیده انگلیس است تصریح کرد: امروز شکست داعش سبب انزوای دولت‌های انگلیس، ترکیه، آلمان، فرانسه، آمریکا و رژیم صهیونیستی در جهان می‌شود.
باقری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر نفوذ دشمن گفت: دشمن به علت غنای دینی و مذهبی کشورمان یارای نفوذ فرهنگی به ایران اسلامی را ندارد، اما نباید اجازه نفوذ اقتصادی دشمن را در مرزهای جغرافیایی کشورمان داد.
امام جمعه شاهین‌دژ با ابراز تاسف از اینکه عده‌ای هم‌اکنون پیاده‌روی روز اربعین را کار بیهوده‌ای می‌پندارند بیان کرد: این‌ها افرادی احمق و دیوانه و بازماندگان جنبش سبز بوده و کسانی هستند که هیچ فردی به نظرات آنان ترتیب اثر نمی‌دهد.
دانشجویان وظیفه آرمان‌گرایی عملی و معنوی را برعهده دارند

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته میاندوآب با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به روز دانشجو و اینکه دانشجویان دو وظیفه مهم بر عهده دارند اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی دانشجویان "آرمان‌گرایی عملی" است یعنی آنها باید دانشگاه را محل پژوهش و تحقیق خود قردار دهند.
امام جمعه میاندوآب گفت: از سوی دیگر یکی از وظایف اصلی دانشجویان "آرمان‌گرایی معنوی" است و با توجه به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری دانشجویان افسران جنگ نرم هستند نباید این بعد را مورد غفلت قرار دهند.
وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی تصریح کرد: ایشان با نوشتن این نامه اهدافی را دنبال می‌کنند که از جمله آن‌ها بیان واقعیت‌ها در زمینه تروریست است و اینکه تروریست درد مشترک تمامی دنیا است.
حسن‌زاده افزود: جلوگیری از رواج اسلام‌هراسی با تبلیغات مخفی بر علیه اسلام، بیان خدمات اسلام به بشریت و اینکه خود مسلمانان نخستین قربانیان تروریست هستند در این نامه مورد اشاره قرار گرفته است.
امام جمعه میاندوآب بیان کرد: اهداف رهبر معظم انقلاب اسلامی در نوشتن این نامه برانگیختن حس عدالت‌محوری جوانان، بیان ضرورت انسجام در جهان اسلام و تبیین راهکار ایجاد امنیت و آرامش و نیز اجتناب از واکنش‌های عجولانه است.
 
«روابط عمومی هیئت مکتب عترت طه(ص)»
«آذربایجانی‌های مقیم تهران»


نظرات

ارسال نظر

پست الکترونیک شما در بخش نظرات عمومی منتشر نخواهد شد.